איך בודקים אם אבקת אפייה טובה לשימוש

אבקת אפייה ישנה או שלא אוחסנה כראוי עלולה להיות לא פעילה, כך בודקים:

מניחים בקערית קטנה מים חמים מאוד. מוסיפים כפית אבקת אפייה – אם אבקת האפייה מבעבעת ותוססת מאוד היא תקינה וניתן להמשיך להשתמש בה. אם אבקת האפייה לא מבעבעת ותוססת, או תוססת מעט מאוד – רצוי לא להשתמש בה לאפייה, שכן זה ישפיע לרעה על כל מה שמכינים איתה.

איך מאחסנים ומשתמשים באבקת אפייה?

מאחסנים בקערה או צנצנת אטומה במקום חשוך וקריר (ארוך מטבח, למשל). לא מאחסנים במקרר או במקפיא מחשש לחדירת לחות. אבקת אפייה נוטה לאבד מחוזקה לאחר זמן מסוים, ולכן חשוב לרכוש בכמות שבה אתם משתמשים: אם אין לכם שימוש תדיר מומלץ לרכוש בכמויות קטנות. אם משתמשים בכמות רבה ניתן לרכוש בשקיות של ק"ג ולהעביר לקופסה או צנצנת.

כאשר משתמשים באבקת אפייה מקפידים להשתמש בכלים (כפיות\כפות) יבשות בלבד.

@naama.gaon

איך בודקים שאבקת אפייה טובה לשימוש? מוזגים לקערית קטנה מים חמים מאוד ומוסיפים כפית אבקת אפייה. אם אבקת האפייה תוססת מיד, מבעבעת ועושה טססס (כלומר, יש ריאקציה עם הנוזל) היא טובה לשימוש. אם היא תוססת מעט או לא תוססת בכלל זה אומר שהיא לא טובה לשימוש וסביר להניח שכל מה שנכין איתה לא יצא טוב. (אפשר לערוך את הניסוי הזה גם עם חומץ או מים בטמפרטורת חדר, אז זמן התגובה יהיה ארוך יותר) איך מאחסנים אבקת אפייה? בקופסה אטומה במקום קר וחשוך (ארון, למשל) ולא במקרר או במקפיא בשל חשש לחדירת לחות. כשמשתמשים באבקת האפייה משתמשים בכלים יבשים בלבד. לא מכניסים כפות/כפיות רטובות או לחות לאבקה. כמו לכל מוצר לאבקת אפייה יש תוקף. מקפידים לקנות אבקת אפייה בתוקף, וקונים לפי כמות השימוש. אם לא משתמשים בהמון קונים כמות קטנה ומחליפים באופן תדיר. אם משתמשים המון אפשר לקנות בכמות גדולה יותר. #טיפיםלאפייה #טיפים #אבקתאפיה #אבקתאפייה #אפייה #לומדים_עם_טיקטוק #מבשלים_עם_טיקטוק

♬ original sound – Naama Gaon

כתיבת תגובה