איך משתמשים בעלי ג'לטין

מכינים מי קרח בכלי עמוק שיכיל את עלי הג׳לטין, מכניסים אותם ומניחים במקרר עד שעלי הג׳לטין מתרככים. סוחטים את עלי הג׳לטין מעודפי מים ומכניסים לתוך תערובת שעברה רתיחה או חמה מאוד. טורפים טוב עד שהג׳לטין נמס לתוך התערובת.

עלי ג׳לטין נפוצים פחות בישראל (בעיקר בגלל ענייני כשרות), אך הם נוחים מאוד לעבודה ואני מעדיפה את המרקם שמתקבל איתם. ניתן למצוא אותם בחנויות מתמחות (חיפוש קצר בגוגל יוביל אליהן).

מנסיוני, אין נוסחה קבועה להמרה של אבקת ג׳לטין בעלי ג׳לטין וזה תלוי בעיקר במתכון. שימו לב כי בעלי ג׳לטין יש דרגות שונות של עוצמה ולכן חשוב לשים לב לסוג שבו משתמשים.

@naama.gaon

איך עובדים עם עלי ג׳לטין? מכינים מי קרח בכלי עמוק שיכיל את עלי הג׳לטין, מכניסים אותם ומניחים במקרר עד שעלי הג׳לטין מתרככים. סוחטים את עלי הג׳לטין מעודפי מים ומכניסים לתוך תערובת שעברה רתיחה או חמה מאוד. טורפים טוב עד שהג׳לטין נמס לתוך התערובת. עלי ג׳לטין נפוצים פחות בישראל (בעיקר בגלל ענייני כשרות), אך הם נוחים מאוד לעבודה ואני מעדיפה את המרקם שמתקבל איתם. ניתן למצוא אותם בחנויות מתמחות (חיפוש קצר בגוגל יוביל אליהן). מנסיוני, אין נוסחה קבועה להמרה של אבקת ג׳לטין בעלי ג׳לטין וזה תלוי בעיקר במתכון. שימו לב כי בעלי ג׳לטין יש דרגות שונות של עוצמה ולכן חשוב לשים לב באיזה סוג משתמשים. #ג׳לטין #gelatin #gelatinleaf #אפייה #טיפיםלאפייה

♬ original sound – Naama Gaon

כתיבת תגובה