איך עוטפים עוגה בדף שוקולד

בוחרים שקף לעוגה בגובה הרצוי. מודדים את היקף העוגה במדויק וגוזרים את השקף באורך ההיקף. ממיסים שוקולד (מריר, חלב או לבן) חצי המסה – רק עד שמעט מהשוקולד נמס, ממשיכים לערבב את השוקולד עד שהוא נמס במלואו (הוא יהיה סמיך מעט). מצמידים את השקף למשטח העבודה ומורחים מעליו את השוקולד המומס בשכבה אחידה. מרימים את השקף ומניחים בזהירות ובצורה הדוקה מסביב לעוגה. מניחים את העוגה במקרר או במקפיא לעשר דקות, ומפרידים בזהירות את השקף משכבת השוקולד.

שימו לב: זהו אינו שוקולד מטומפרר, כך שהוא אינו עמיד בטמפרטות חדר ויש לשמור בקירור. התוצאה לא מתקבלת מבריקה כמו בשימוש בשוקולד מטומפרר.

@naama.gaon

איך מכינים קישוט (או גדר) שוקולד לעוגה. לפני הכל שימו לב שלא מדובר בשוקולד מטומפרר ולכן זה פתרון מהיר ופשוט יותר אך פחות מבריק ולא עמיד מחוץ למקרר. מתחילים בשקף – בוחרים אחד בגובה שרוצים וגוזרים אותו בדיוק בהיקף העוגה אותה אנחנו רוצים לקשט. ממיסים שוקולד (כמה? בערך 100 גרם) חצי המסה – כלומר שרק חלק מהשוקולד נמס והוא עדיין לא חם מאוד. ממשיכים לערבב עד שהשוקולד נמס כולו. בעזרת פלטה מדורגת משטחים את השוקולד על השקף בצורה אחידה, משחררים ממשטח העבודה ומהדקים את השקף מסביב לעוגה. שולחים למקרר או למקפיא לעשר-עשרים דקות, עד שהשוקולד מתמצק ומחלצים את השקף בזהירות #לומדים_עם_טיקטוק #מבשלים_עם_טיקטוק #שוקולד #קישוטישוקולד #פוריו

♬ original sound – Naama Gaon

כתיבת תגובה